Крісло vs кушетка

28
08/2018

Коли ти купу років використовуєш масажний стіл для масажу та реабілітації, то, вперше побачивши Shulga-методику, подумки вибухаєш: “Що це? Як — сидячи? Чому поверх одягу? Де олійки? Креми? Тальк врешті-решт! Неефективно! Нонсенс! Баста!”

Далі проходиш майже всі стадії моделі Кюблер-Росс від заперечення до прийняття. Тому я чудово розумію скептицизм масажистів-класиків, для яких Shulga-massage в новинку. А зустрічаюсь я з цим доволі часто.

Не варто заперечувати безпідставно, треба спробувати! Спробувати масаж на собі та спробувати себе Shulga-масажистом.

Минуло достатньо часу, щоб я могла об’єктивно порівняти класичний масаж на кушетці з офісним масажем на кріслі. Відразу уточню, що мова йде про масаж профілактичного, оздоровчого, релаксаційного спрямування.

Як клієнт

Комфорт:

 • масажне крісло має спеціальні підставки та регулятори, що дозволяють прийняти позу, в якій суглоби знаходяться в нещільноукладеному положенні (реабілітаційний матюк). Ви звертали увагу, в якому положенні перебувають загіпсовані руки чи ноги? Напівзігнутому. Тому що це максимально комфортне положення для суглобів, м’язів, зв’язок, сухожилків та фасцій.
 • На кріслі ти не зовсім сидиш: ти “завалюєшся” торсом на опору перед грудьми. Це дає змогу розвантажити поперековий відділ хребта.
 • Крісло досить зручне для людей із “животиком”. Лежачи на кушетці животом вниз, людина, яка носить XL, відчуває дискомфорт.
 • Положення голови на кушетці. Якщо повернути в сторону, через 5 хв хочеш повернути в інший бік, бо затерпає. Якщо скласти долоні під чолом, швидко затерпають руки, тисне в ніс і немає змоги нормально дихати. Якщо опустити в отвір на кушетці — встаєш після масажу з набряклим лицем. Одним словом, особисто для мене це завжди було проблемою. Крісло також має підголівник. Він майже такий, як у кушетці, але тут має значення кут нахилу і відносно тіла, і відносно землі. Якщо в отворі кушетки обличчя паралельне підлозі, то в отворі крісла — майже у вертикальному положенні, м’яко спирається на підголівник, що дозволяє уникнути набряклості. Щоправда, і тут, і там чоловікам часто тисне в кадик. Цього оцінити не можу з огляду на свою стать. Але зараз працюємо над розробкою нових крісел для Shulga-сеансів, де обов’язково врахуємо і цей нюанс.

Використання олійок / кремів

У класичному варіанті їхнє застосування вимагає подальшого змивання. Це викликає деякі незручності. Не змивши засоби повністю, можна добряче наставити масних плям на одязі, який ви вдягаєте після процедури. Та й змити їх повністю в умовах масажного кабінету важко. Навіть якщо кабінет облаштований душовою кабіною, то це додаткові часовитрати та питання користування “громадськими вигодами” й особистої гігієни. До того ж зустрічаються випадки, коли певні інгредієнти масажних засобів викликають алергію.

У форматі офісного масажу Shulga ти залишаєшся в одязі. Тобі не треба витрачати час на роздягання/одягання, думати, наскільки підкачаний у тебе прес, і знову ж таки — жодних нюансів з олійками. Попри те що масаж деяких зон виконується поверх одягу, ти відчуваєш усі прийоми масажиста. І вони справді ефективні.

Часовитрати. Масаж офісного формату суттєво економить твій час, особливо якщо ти отримуєш ЗП погодинно. Всього 30 хв на сеанс загалом. Прийшов -→ привіт!-→ висловив побажання-→ півгодини кайфу-→ дякую! до зустрічі-→5 хв на повернення в робочий стан-→ далі продовжуєш працювати з більшим ККД 😉

Як масажист

Перші сеанси з використанням масажного крісла: незвично, незрозуміло. Більшість класичних масажних прийомів непридатні до виконання, шкіра рук стісується об одяг клієнта. Хочеться покласти клієнта на кушетку, намастити олією — і поїхали! А ні! І тут доводиться вчитись новому, викопувати з пам’яті масажні техніки, адаптуватись. Адаптувалась.) Розповідаю.

Отже плюси. Чому не мінуси? Бо при грамотному підході я бачу лише плюси.

 1. Ефективність. Переконання, що масаж ефективний лише на голе тіло, зникло через тиждень-два. Є достатній арсенал масажних прийомів, котрі якісніше “звучать” поверх одягу. Хороший масажист навіть через футболку зуміє знайти проблемні зони та розпрацювати їх.
 2. Охопленість. Дане крісло дає добре доступитися до тіла клієнта (шиї, передньої поверхні плеча, грудних м’язів, боків), виконувати пасивну гімнастику та розтяжки.
 3. Вирішення проблем сидячої роботи. З цією метою ми щоразу вдосконалюємо техніку, намагаючись використовувати лише дієві прийоми. Можливість за мінімум часу дати максимум.
 4. Ергономічність. Дуже важливо. Коли робиш масаж на кушетці, клієнт лежить, а ти обходиш його довкола, доводиться багато стояти, схилившись над кушеткою.  Тому часто болять ноги, спина, шия, а не лише руки. Працюючи з клієнтом, який сидить в кріслі, ти маєш змогу рухатись знизу вгору, робити випади, присідання, зберігаючи прямою спину; застосовувати вагу власного тіла, зменшуючи навантаження на свої руки.
 5. Стан рук масажиста. На етапі навчання методиці масажу поверх одягу шкіра передпліч та долонь дещо стирається і болить, доводиться використовувати лейкопластирі. Це, мабуть, єдиний мінус. Він нівелюється через місяць роботи, оскільки шкіра звикає і припиняє болісно реагувати. Але класичний масаж тут не виграє. На противагу загальноприйнятій думці, що у масажиста руки ніжні й гладенькі, бо весь час в олійці, мала такий алгоритм з кожним клієнтом: миття рук з милом — застосування спиртових дезінфектантів — масаж з олійками —  миття рук з милом — застосування спиртових дезінфектантів. У форматі офісного масажу ми також обов’язково миємо руки і застосовуємо дезінфектанти, але! Немає олійок. Чим погано? А тим, що чим більше ти використовуєш жирних олій / кремів, тим більше мила потім потрібно для того, аби їх змити (бо в тебе ж на черзі наступний клієнт), — ще більше пересушуєш шкіру своїх рук. Зрештою не всі бюджетні олійки мають цілющі властивості. Деякі навіть подразнюють шкіру. А якісні дорогі іноді можуть перевищувати вартість самої процедури масажу.
  Питання, чи комфортно масажистові робити масаж без застосування мастил, досить часте. Не переживайте, з нашими ручками все гаразд 😉
 6. Для масажу на кріслі не потрібен окремий спеціально обладнаний кабінет, оскільки можна не ховатись від сторонніх очей, як при роздяганні для сеансу на кушетці.
 7. Крісло важить близько 10 кг, але витримує навантаження 130+ кг. Його легко переставляти, складати, транспортувати за потреби. Досить зручна сумка-чохол через плече викликає зацікавленість перехожих. Вже маю кілька альтернативних відповідей на запитання “а що там?”: арфа, бандура, мішок щастя, знаряддя для релаксу, невірний чоловік. Останнє приголомшує допитливих найбільше 😉

Чи означає дана стаття, що я стала противницею класичного масажу? Абсолютно ні. Вважаю, що для кожного виду масажу є своє  місце і час. Я лише розкрила недооцінені позитивні аспекти офісного масажу на кріслі.

Отже, бажаю вам усім випробувати таке знаряддя для релаксу й отримати міх щастя!