Розвантажуємо м’язи: тренування і масаж

11
05/2018

Хто сьогодні тільки не чув про користь занять фізичними вправами, адже здорове і сильне тіло, наповнене енергією, насичене киснем та багатьма корисними речовинами, неодмінно спонукає наш розум працювати ефективніше і продуктивніше!

На жаль, зворотний зв’язок не завжди такий же. Посилена розумова праця зазвичай передбачає довготривале сидіння за комп’ютерним столом (як, наприклад, у фахівців ІТ-сфери, копірайтерів, редакторів і т.д.), звичайнісіньким столом (для тих, хто любить користуватись стосами паперів і ручками) і навіть ігровим столом (згадаємо гравців у покер). Що роблять наші м’язи, коли ми сидимо? Вони працюють! Так-так! Вони працюють над утриманням нашої пози. Але при сидінні більшість м’язів виконують не динамічний тип роботи (рух), а статичний (утримання). І ці м’язи-стабілізатори також втомлюються, особливо глибокі м’язи, які забезпечують стабільність хребта.

Розвантажити їх можна та необхідно методом підключення глобальних поверхневих м’язів, які виконують напрямні рухи. Щоб процес такої взаємодопомоги і розвантаження м’язів відбувався правильно, треба регулярно тренувати м’язи за допомогою фізичних вправ. Ви можете займатися фітнесом, кросфітом, пілатесом, йогою, танцями (краще латиноамериканськими, оскільки вони ефективно розвантажують плечі і спину), одним словом, до чого душа лежить, аби ви і ваші м’язи відчували результат!

Звичайно, після довгої перерви між заняттями чи після включення нових вправ у заняття, або збільшення навантаження (ваги, кількості повторень, тривалості) виникає кріпатура. (Більшість людей хоча б раз в житті відчували цей жахливий біль і знають, що це таке. Про кріпатуру і як з нею боротись прицільніше поговоримо в наступній статті.) Але пом’якшити больові відчуття можна кількома заходами, одним із яких є масаж. Масаж збільшує приплив крові через м’язи, тим самим покращує обмін речовин та пришвидшує регенерацію пошкоджених м’язових волокон. Тому після тренування варто відвідати масажиста.

Все складається в логічний ланцюжок: сидяча робота ➡регулярні фізичні навантаження➡масаж➡ відновлення організму➡збільшення продуктивності мозку!

Розглядайте масаж як обов’язкову складову свого способу життя і будьте здорові та жваві!

І не забувайте записуватись на сеанси Shulga Massage у своєму офісі!