Shulga Massage — новизна, зручність, ефективність в одному флаконі!

16
08/2019

Сьогодні своїм баченням, досвідом, порадами та думками стосовно мистецтва масажу ділиться директорка київської Shulga-команди, Наталія Слепченко.

У чому особливість техніки масажу, який роблять спеціалісти Shulga Massage?

Я б охарактеризувала наш масаж так: новизна, зручність, ефективність в одному флаконі! Особливість нашої техніки якраз у відсутності шаблонності. Ми вміємо слухати та чути клієнта, в тому числі його тіло, тому сеанс від сеансу може різнитися. Ми володіємо достатнім арсеналом засобів фізичної терапії, щоб підлаштуватися під запит клієнта.

Якщо говорити про нюанси, то масаж спини (інші зони зазвичай відкриті) виконується поверх одягу. Однак за роки свого існування ми відтестували та залишили лише справді дієві прийоми, які неочікувано значно краще «звучать» по одягу, аніж по голому тілу.

«У мене робота сидячи, болить спина та ін. Але я соромлюся записатися на масаж». Що ви можете порадити таким людям? Чому не варто соромитися?

В чому саме полягає сором?

Що ви молода людина і занедбали себе? Усі ми люди й часом, вирішуючи робочі, побутові, особисті питання, забуваємо про своє здоров’я. 

Що вам доведеться відкритись малознайомій людині? Так, доведеться, інакше масажист не зможе вам повноцінно допомогти.

Біль — це ознака проблеми, сигнал організму про можливе захворювання. Що треба зробити в такому випадку? Правильно — звернутися до лікаря для консультації і лікування. 

Я люблю приказку: «Лікар — особа без статі». Сприймайте масажиста насамперед як професійного медика, і будь-який сором відійде на задній план.

Чи ходите на масаж ви?

Надзвичайно рідко. Масажувати професійного масажиста — дуже невдячна справа.J Я не можу повністю розслабитись, мій мозок постійно аналізує рухи масажиста, ефект і доцільність прийомів. Тому навіть наші дівчата масують мене лише в рамках навчання або коли потрібна екстрена допомога.

Чому можливі болісні відчуття при масажі? Що робити, аби їх було менше?

Професійний масаж з адекватно підібраною силою прийомів по абсолютно здоровому тілу не повинен викликати болю. Крапка. 

То чому ж болить? Аналізуємо перше речення.

Почнемо з кінця: ваше тіло не абсолютно здорове. В такому випадку масаж буде болючий при м’язовій ригідності, обмеженні амплітуди руху в суглобах, кріпатурі, патології внутрішніх органів. Причину треба діагностувати, в тому числі залучаючи суміжних фахівців.

Якщо причина виявлена і масаж показаний, доведеться потерпіти, бо деякі прийоми лікувального масажу дійсно болючі. Є техніка діафрагмального дихання, яка допомагає розслабитися і знизити больові відчуття. Запитайте про неї свого масажиста.

Є й хороші новини: з кожною наступною процедурою болітиме все менше. Однак біль у жодному випадку не повинен бути нестерпним, інакше включиться захисний механізм у вигляді додаткового м’язового спазму. Тому ми працюємо на рівні болю, при якому людина може контрольовано розслабитися. 

Якщо ж ви абсолютно здорові та прийшли на профілактичний чи релакс-масаж, але відчуваєте біль, це означає, що:

  • Сила та/або інтенсивність прийомів підібрана неправильно, зважаючи на ваш больовий поріг. У кремезних мужчин больовий поріг буває нижчим, аніж у тендітної дівчини. Це фізіологія. Її треба враховувати. Повідомте про свої відчуття масажисту, попросіть робити слабше, м’якше. Зазвичай масажисти відчувають скутість клієнта й самі перепитують про відчуття. Але бувають клієнти-герої, які терплять дискомфорт і біль, соромлячись зізнатися. Так от — геройство тут недоречне, адже йдеться про ваше здоров’я. 
  • Масаж виконує не професіонал або фахівець без досвіду. Якщо усі попередні пункти враховані, але ситуація не змінилась, можете сміливо припиняти сеанс і більше до цього майстра не записуватися.

Якщо ж ви знаєте особисто чи чули про масажиста з «огогоскількирічним» досвідом, який неодмінно робить усім підряд надзвичайно болючий масаж і залишає синці, ймовірно, це масажист «старої закалки», який не цікавиться сучасними дослідженнями, погано знає анатомію та фізіологію людини, не враховує особливості клієнта, зате бездоганно відшліфував вміння бездумно м’яти!

Звідки це взялося? Трішки передісторії чи, точніше, історії. В Радянському Союзі в медичних установах і закладах санаторно-курортного типу в нормативних документах, які регламентували роботу фахівців, був такий термін як «одна масажна одиниця». Ці нормативні документи просто скопіював уряд Незалежної України. Ці норми існують й досі.

Згідно з приміткою до Нормативів навантаження середніх медичних працівників з масажу (в умовних одиницях), затверджених наказом МОЗ України від 30.12.93 р. №260 «Про організацію і вдосконалення фізіотерапевтичної допомоги населенню України», за одну умовну одиницю приймається масажна процедура (безпосередньо проведений масаж), на виконання якої потрібно витратити 10 хвилин. 

Тобто лікувальний масаж для однієї людини тривав 10 (!) хвилин, рідко, за домовленістю, 2 масажні одиниці. 10 хвилин — це тривалість, яка змушує масажиста пропускати важливі попередні прийоми, суб’єктивну та об’єктивну оцінку й відразу переходити до інтенсивного розтирання та розминання клієнта.

І що болючіші прийоми, то вправнішим вважався масажист: він міг заробити собі репутацію і рекламу та отримати неофіційні надбавки до зарплати. Часи пройшли, а норми та манера роботи у багатьох залишилися. Я знаю, про що говорю, адже колись працювала в санаторії масажисткою.

Якщо одразу після масажу людині треба бігти у справах (наприклад, поїхати в інший кінець міста, піти на ділову зустріч тощо), це дозволяється? Чи є правила, за якими так не можна робити?

В ідеалі краще відпочити після сеансу щонайменше 10-15 хв, аби адаптувати організм до зміни умов. Але єдиного правила не існує. Все дуже індивідуально та залежить від вихідного стану пацієнта, які задачі вирішував масаж, від супутніх діагнозів і самопочуття після сеансу. 

Від роботи сидячи часто втомлюється не лише спина, а й голова. Як масаж допомагає тут?

Стаття на цю тему є в нашому блозі: Вплив сидячої роботи на нервову систему

(див. п. 2. Центральна нервова система) 

Додам, що масаж шиї та голови (вух у тому числі) покращує кровообіг головного мозку. Це сприяє насиченню мозку киснем і поживними елементами, і, як результат, покращенню розумової діяльності. Окрім того, вправний масажист знає розташування на тілі біологічно активних точок, стимуляція яких знімає нервове перенапруження, головний біль, втому та тонізує організм в цілому.

Чи втомлюються самі масажистки? Скільки на одну дівчину максимально припадає сеансів? Як вони самі борються з утомою?

Найбільше сеансів дівчата виконують в умовах ІТ-конференцій — 20-23 масажі по 15 хвилин. А в стандартний робочий день ми робимо 8 півгодинних масажів. Бувають дні і по 9-11 таких масажів. Звичайно, втомлюємося, адже викладаємось на усі 100 %. Йдеться не лише про фізичну втому, а й про емоційну. Нам треба працювати з фізичним тілом клієнта й водночас налагоджувати контакт з його особистістю. Це енергозатратно. 

Рятує те, що більшість клієнтів — позитивно налаштовані люди. А ще результат наших старань нас окриляє. 

Як дівчата борються з утомою? В своїх анкетах вони згадують про це: музика, книжки, вихідні на природі, співання вголос, зміна обстановки, зустрічі з друзями.

Особисто в мене мусять бути «дні ізоляції», коли я максимально уникаю контакту із зовнішнім світом. Я нікому не телефоную, не пишу, не організовую зустрічі й багато часу проводжу в тиші.

Наскільки вибагливі клієнти? Пропонують покращення? Ви впроваджували щось із запропонованого ними?

Якщо вважати, що кожен клієнт приходить із певними особистими очікуваннями від сеансу, то вибагливі усі без винятку. Питання в тому, чи зміг масажист розпізнати/проговорити ці очікування і задовольнити їх. І якщо не зміг, то чи висловив клієнт своє незадоволення, чи залишив масажиста в незнанні?

Масаж, особливо лікувальний, — це процес, який потребує двостороннього спілкування. Ми не екстрасенси, хоча й дуже стараємось передбачити побажання клієнта.J Тому не бійтеся озвучувати свої думки стосовно масажу — допоможіть нам допомогти вам. 😉

Стосовно покращення, то часом рівень креативності зашкалює. Серед пропозицій: 

  • поєднати манікюр/педикюр з масажем в одному сеансі;
  • прикріпити планшет на підставку для рук і дивитися відео;
  • використовувати склянки з трубочкою, аби клієнт міг пити напої під час масажу;
  • робити масаж стоп, обличчя.

Поки нічого не впровадили з об’єктивних причин.