Вплив сидячої роботи на нервову систему

11
01/2018

Нервова система відповідає практично за всі фізіологічні та обмінні процеси в організмі: внутрішні органи не змогли б існувати та функціонувати злагоджено без відповідних нервових імпульсів.

Нервову систему можна розділити на два відділи:

  • центральна (головний і спинний мозок);
  • периферична (нервові вузли, черепномозкові, спинномозкові нерви, що йдуть від головного і спинного мозку).

Умовно нервову систему поділяють на соматичну та вегетативну. Перша відповідає за зв’язок організму з зовнішнім світом. Вегетативна (автономна) нервова система регулює діяльність внутрішніх органів і таким чином впливає на обмін речовин, кровообіг. Тому вкрай важливо берегти свою нервову систему і не допускати її порушень.

Розглянемо основні негативні наслідки сидячої роботи на нервову систему. Як масажисти Shulga можуть зарадити?

1. Периферична НС
Сидяча робота через тривале статичне положення тіла може бути причиною розвитку тунельних синдромів — синдромів ураження нервів (невропатій) унаслідок їх місцевої компресії.

Тунельні синдроми становлять приблизно 1/3 захворювань периферичної нервової системи. Умовно їх поділяють на кілька груп: невропатії черепних нервів, невропатії нервів області шиї і плечового поясу, рук, тазового поясу і ніг. Унаслідок тривалого сидіння за комп’ютером можуть виникнути вони всі, але найбільш частим тунельним синдромом руки є синдром зап’ястного каналу.

У хворих з синдромом зап’ястного каналу з’являються парестезії (затерпання, «мурашки») спочатку вночі, а потім і вдень, болі в I-III пальцях кисті, інші порушення чутливості, може виявлятися атрофія м’язів підвищення великого пальця.

Рішення:
Ми запобігаємо виникненню тунельних синдромів та надаємо терапію при їх наявності. Для цього майстрині Shulga Massage застосовують масажні прийоми та пасивну гімнастику (в т.ч. стретчинг).

2. Центральна нервова система

Інтенсивна розумова праця часто супроводжується стресами та нервовим перенапруженням. Вони в свою чергу спричиняють розлади уваги, нездатність сконцентруватись, головні болі, іноді — шум у вухах, запаморочення, нудоту. Так недовго і до астенічного синдрому — стану підвищеної втомлюваності, дратівливості, швидкого виснаження, зниження працездатності та стресостійкості.
Рішення:
Хутко на сеанс до Shulga Massage! Чому? Усе по черзі:

  • Для нервової системи вкрай важливо протягом дня змінювати види діяльності і включати рухову активність. Ви піднялися з робочого місця, прийшли до нас — вуаля! — ходьба це +1 до вашої моторики.
  • Ви посміхнулися, вітаючись із нашими дівчатами, пожартували (хто був, той знає, що з нами весело): +1 в скарбничку позитивних емоцій, адже почуття гумору та сміх лікують від нервового напруження.
  • Ви надали можливість своєму тілу розслабитись аж на півгодини посеред робочого дня, насолоджуючись масажем, — знову плюс! Такий релакс просто рятівний для нервової системи.
  • Релакс-музика під час наших сеансів заспокоює, дарує гарний настрій та позитивний заряд до кінця дня.
  • Сон. Знаємо ми і таких, які «відключаються», щойно сівши на наш стілець. А про користь сну годі й казати!

Таким чином Shulga-масаж потужно діє на центральну та на периферичну нервову систему, покращуючи збудливість нервів і провідність нервових імпульсів.

А ще ми можемо варіювати темп та інтенсивність масажних прийомів відповідно до очікуваного вами результату. Якщо потрібно заспокоїтись — працюватимемо м’якше, необхідно терміново збадьоритись — сильніше та активніше! Врахуємо ваш настрій і самопочуття.
Ми раді бачити кожного свого клієнта, тому професійно підходимо до потреб ваших та вашої нервової системи.

Усміхаймося та будьмо здорові!