Вплив сидячої роботи на опорно-руховий апарат

28
12/2017

20 грудня у нас у гостях була викладачка анатомії та масажистка Наталія Стецькович. Говорили про те, як працює організм, коли людина сидить. Лекторка — спеціаліст із контактного масажу, тож ми їй показали свої прийоми, а вона нас вчила власним. Вислухали теорію, доповнили своєю (дякуємо директорці київського офісу Наталії Слепченко)— а тепер розповімо вам.  

Організм людини — єдиний механізм з органами та системами. Вплив зовнішніх факторів на одну систему неодмінно спровокує зміни в інших. Стисло пройдемося по кожній з них. Сьогодні поговоримо про опорно-рухову систему і загрози для неї, які створює сидяча робота.

  • Через недостатню рухову активність (гіподинамію) розвивається слабкість м’язово-кісткової системи, функція якої — утримувати правильну поставу людини. Це призводить до порушень, пов’язаних зі зміщенням хребців.
  • Коли людина сидить, навантаження на хребет зростає в кілька разів (деякі дослідження стверджують, що у 2.5 рази, але це залежить і від ваги людини). Таке навантаження розподіляється нерівномірно, що й викликає деформацію кісткової тканини. Так виникає сколіоз, кіфоз, остеохондроз та інші дегенеративно-деструктивні зміни у хребті.
  • Тривала робота за комп’ютером тримає м’язи спини, шиї, надпліч, грудного поясу та рук у постійному напруженні. Стан патологічного  м’язового напруження називається гіпертонусом, а місця затвердіння — тригерними точками. Розвивається міофасціальний синдром, що супроводжується різким болем, дискомфортом, запаленням.

 

А тепер про приємне.

Вправний масажист (а в Shulga-Massage усі саме такі ☝) легко розпізнає проблемні зони і за кілька сеансів приведе м’язовий тонус в норму.

Наше спеціальне крісло для масажу дозволяє клієнту повністю розслабитись під час сеансу, розвантажити м’язи та суглоби, а масажист може ефективніше пропрацювати всі ділянки. А ще ми радо підкажемо, як скоригувати руховий режим і покажемо дієві вправи.

Чекаємо на сеансах!