Вплив сидячої роботи на серцево-судинну систему

12
02/2018

До серцево–судинної системи належать серце та складна сітка кровоносних і лімфатичних судин.

Кровоносну систему становлять: серце, кровоносні судини (артерії, вени, капіляри). Вони також утворюють два кола кровообігу (велике і мале).

Основна функція кровоносної системи — забезпечення кров’ю всіх інших систем організму. За допомогою крові відбувається, харчування органів та тканин, виведення продуктів розпаду, а також гуморальна, імунна та терморегуляція.

Нерозривно пов’язана з кровоносною і функціонує паралельно з нею лімфатична система (капіляри, судини, вузли, протоки та головний лімфатичний колектор — грудна протока, яка впадає в венозну систему), — у якій циркулює тканинна рідина — лімфа.

Лімфа — це прозора рідина, що є живильним середовищем, в яку також виділяються продукти обміну.

Завданням лімфатичної системи є виведення зайвої міжтканинної рідини та подальше її надходження у венозне русло. Лімфатичні вузли здійснюють кровотворну та бар’єрну функції, утворюючи лімфоцити (білі кров’яні тільця), що активізуються при захисті від різних інфекцій та чужорідних речовин.

Отже, який вплив сидяча робота має на вашу серцево-судинну систему і як наші масажисти допоможуть?

Розглянемо питання у форматі «Ви — офісний працівник / Homo sidicus, Ми — Shulga Massage / Homo helpicus» ?

Ви: працюючи за комп’ютером, найчастіше приймаєте таку позу: плечі припідняті та ротовані (закручені) вперед, м’язи шиї та потилиці напружені, голова нахилена до монітора. Таке статичне положення провокує застій у системі хребетних артерій і, відповідно, порушення кровопостачання головного мозку. Це призводить до головних болів, погіршення концентрації уваги, пам’яті, працездатності, підвищення артеріального тиску.

Ми: зробимо масаж комірцевої зони та голови (навіть вушок!), за необхідності проведемо постізометричну релаксацію перенапружених м’язів (спеціальна техніка у фізичній терапії).

Ви: сидите у позі «знак питання»? Таким чином ви затискаєте грудну клітку, здавлюєте міжреберні нерви, провокуєте болі в серці, аритмію, застій в основному лімфатичному колекторі — грудній протоці.

Ми: промасуємо міжреберні м’язи (вибачте ті, кому лоскотно, коли пальцями ведемо по міжреберних проміжках, — задля власного блага мусите потерпіти ;)), фасилітуємо рухливість грудної клітки, зробимо масаж по ходу лімфотоку.

Ви: сидите кілька годин поспіль не встаючи? Інформуємо: при сидячій роботі наші вени страждають не від перевантажень, а від затискання. У ногах сповільнюється циркуляція крові: адже вона рухається вгору по судинах завдяки тому, що м’язи ніг при ходьбі скорочуються. Коли ви сидите, цього не відбувається: «насос» майже не працює, кров застоюється у венах, стінки судин втрачають еластичність, судини розширюються. Це пряма дорога до варикозу та тромбозу. Останній небезпечний тим, що кров’яні згустки, які утворюються в глибоких венах ніг, можуть мігрувати по всьому тілу й потрапити в мозок, серце або легені. Адже саме так люди отримують інфаркти та інсульти.Знову ж таки: компресія лімфатичних судин і вузлів нижньої частини тіла може бути одним із пускових механізмів розвитку лімфостазу ніг.

Ми:

 • надамо практичні рекомендації щодо рухового режиму;
 • переконаємо, що ходити сходами — корисніше, аніж користуватись ліфтом;
 • навчимо кількох вправ для ніг, які можна виконувати, не покидаючи робочої зони та не привертаючи уваги співробітників.

Ви: піддаєтеся стресам, не вписуючись у дедлайни, сперечаючись із командою чи замовником? Пам’ятайте: емоційні переживання завдають шкоди серцю, оскільки при психічному перенапруженні значно збільшується вироблення адреналіну. А це загрожує підвищенням артеріального тиску і, як додатковий наслідок, пошкодженням кровоносних судин.

Ми: шляхом масажу, приємної музики та затишної атмосфери заспокоїмо ваш розбурханий емоційний стан і відвернемо всі можливі негативні наслідки.

Наостанок узагальнимо

Масаж має величезне значення для серцево-судинної системи. У результаті масування:

 • поліпшується кровопостачання шкіри, м’язів і внутрішніх органів;
 • усуваються застійні явища;
 • тканини отримують краще харчування (завдяки збільшенню числа капілярів);
 • активізуються обмінні процеси;
 • змінюється фізико-хімічний стан тканин, покращується їхня еластичність;
 • посилюється циркуляція лімфи;
 • усуваються набряки;
 • нормалізується кров’яний тиск.

Не втрачайте можливості підтримувати своє серце та судини в чудовому стані завдяки сеансам Shulga Massage!