ВПЛИВ СИДЯЧОЇ РОБОТИ НА ВНУТРІШНІ ОРГАНИ

05
03/2018

Кожен внутрішній орган людини має свою особливу будову, місце розташування, основну та допоміжну функції. За локацією розподіляють органи грудної та черевної області (їх розмежовує діафрагма), а також органи малого та великого таза.
До органів грудного відділу відносять серце, легені, бронхи та вилочкову залозу. Вплив сидячої роботи на серце ми обговорювали в попередній статті  https://shulga-care.com.ua/blog/vplyv-sydyachoyi-roboty-na-sertsevo-sudynnu-systemu.html, тепер — про решту органів.

Легені та бронхи

Легені та бронхи відносяться до органів грудного відділу і водночас є складовими дихальної системи. Сидяча робота може спричиняти неприємні симптоми та навіть захворювань цих органів.

Чинники захворювань:

  1. Довготривале сидіння.
  2. Робота за комп’ютером.

Чинник 1

Якщо людина довго сидить напівзігнута, її грудна клітка стиснута. Органи дихання в затисненій грудній клітці функціонують не на повну, легені не розправляються до нормальних розмірів — відповідно наповнюються повітрям не повністю, відтак зменшується їхня життєва ємність. Таким чином організм недоотримує кисень, необхідний для свого повноцінного функціонування.

Чинник 2

Комп’ютер є досить серйозним джерелом низки алергенів, оскільки під час довгої роботи його корпус і плати виділяють в повітря ряд шкідливих речовин. Крім того, сам комп’ютер створює навколо себе електростатичне поле, що притягує пил, який може осідати в легенях. Комп’ютер також деіонізує навколишнє середовище і зменшує вологість повітря.

Ці фактори здатні викликати алергічні симптоми — риніт, сльозоточивість, шкірний висип і навіть анафілактичний шок. При алергії підвищується втомлюваність, посилюється дратівливість і знижується імунітет. Алергія провокує екзему легень та бронхіальну астму. Не будемо розказувати про ще гірші наслідки алергії, бо й так вимальовується не райдужна перспектива.

Ми в жодному разі не закликаємо вас звільнятись з роботи (боже збав!), а радимо серйозно дослухатись до наших рекомендацій. Отже:

  • вчасно прибирайте свою робочу зону;
  • зволожуйте повітря (ринок пропонує широкий вибір зволожувачів);
  • підтримуйте правильне положення тіла (читайте — грудної клітки) під час роботи;
  • приходьте на сеанси Shulga Massage! Ми застосовуємо мануальні ударні прийоми, які запобігають застійним явищам та провокують відкашлювання, чим допомагають легеням швидше позбуватись накопичених шкідливих речовин. А за допомогою спеціальних скруток та розтягувань масажистки розширять вашу грудну клітку, і легені знову дихатимуть на повну!

Органи черевного відділу: шлунок, печінка, підшлункова залоза, жовчний міхур, нирки, надниркові залози, селезінка і кишковий тракт

Довготривале сидіння утруднює кровопостачання органів черевної порожнини, порушує перистальтику кишківника, сповільнює процес травлення. Поєднання цих факторів разом із неправильним харчуванням нерідко призводить до хронічних запорів, дискінезій жовчного міхура, запалення прямої кишки та геморою.
Масажисти Shulga Massage розкажуть способи покращити стан цих органів:

  • по-перше, навчимо правильному глибокому черевному диханню (воно пришвидшує кровообіг, стимулює перистальтику кишківника, налагоджує метаболізм);
  • по-друге, покажемо, як виконувати самомасаж живота;
  • по-третє, грамотно відповімо на питання щодо здорового харчування.

Органи малого та великого таза     

Нарешті дістались і до таза. Точніше — до внутрішніх органів малого та великого таза. Вони є складовою сечостатевої системи і відрізняються в жінки та чоловіка. У жінки: сечовий міхур + матка і яєчники; у чоловіка: сечовий міхур + сім’яні міхурці й передміхурова залоза.

Порушення крово- та лімфообігу в цих органах внаслідок сидячого статичного положення призводить до все тих же застійних явищ і запальних процесів  (наприклад, простатиту в чоловіків та варикозу промежини у жінок). Чим загрожує? Не лише погіршенням роботи органів малого таза, болючістю сечовипускання, а й сексуальною дисфункцією. А ми ж молоді та сповнені сил!

І в такій ситуації знайдемо раду. Про вправи Кегеля чули? Це вправи, розроблені для профілактики захворювань сечостатевої сфери та підвищення сексуальної реактивності. Зрозуміло, для чоловіків і для жінок своя особлива техніка. Плюсом цих вправ є те, що їх можна виконувати зовсім непомітно для оточення, де і коли завгодно! А для жінок є спеціальні тренувальні кульки… Але не будемо розкривати чоловікам усі карти 😉

Частіше вставайте зі своїх суперзручних, але підступних крісел, пройдіться, а ще краще — завітайте саме в ту частину вашого офісу, де наші масажисти творять магію. Прийшли? Вмощуйтесь зручненько і довіртесь нам. Магія починається. Ми масуватимемо долоні та вуха, адже на них розташовані проекції всіх внутрішніх органів. А масажуючи паравертебральні зони, посприяємо запуску процесів оптимізації вегетативної нервової регуляції тих же внутрішніх органів.
Ну як, здивовані? Сеанси Shulga Massage не лише приємні, а й надзвичайно корисні, адже ми турбуємось про ваш внутрішній світ у всіх сенсах!
Побачимось ?